Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
 
Świetlica (dawna)
1
 
Dom Waldtraut (dawny)
3
 
Green Rest - Dom Wczasów Dziecięcych
 
Dom nr 13
5
 
 
 
 
  ID: 4290848

Zakład kuracyjny dla dzieci dr. Frieslicha

Kinderheim Dr. Frieslich / NSV KinderheimBudowa
1931
Status
Istnieje częściowo
Likwidacja
1945
 
Dr Gerhard Frieslich w 1931 r. założył w Polanicy zakład kuracyjny dla dzieci z Górnego Śląska. Przebywali w nim głównie młodzi pacjenci z Zabrza, którzy na podstawie umów zawartych z zakładami górniczymi, przyjeżdżali do uzdrowiska specjalnymi pociągami, za każdym razem około 200 osób. Kiedy w 1936 r. naziści zarekwirowali dom „Hindenburg“, dr Gerhard Frieslich mógł prowadzić jedynie niewielkie sanatorium dla dzieci w domu „Rautendelein“, poza tym praktykował jako homeopata w kolumnadzie Łazienek ...
Dr Gerhard Frieslich w 1931 r. założył w Polanicy zakład kuracyjny dla dzieci z Górnego Śląska. Przebywali w nim głównie młodzi pacjenci z Zabrza, którzy na podstawie umów zawartych z zakładami górniczymi, przyjeżdżali do uzdrowiska specjalnymi pociągami, za każdym razem około 200 osób. Kiedy w 1936 r. naziści zarekwirowali dom „Hindenburg“, dr Gerhard Frieslich mógł prowadzić jedynie niewielkie sanatorium dla dzieci w domu „Rautendelein“, poza tym praktykował jako homeopata w kolumnadzie Łazienek Heleny.
Dzieci przyjmowała nowoczesna, kierowana przez lekarzy placówka, składałjąca się z kilku sąsiadujących ze sobą budynków.
Pokaż więcej Pokaż mniej